Meditácie pre deti

Prajete si viac uvoľnenia pre svoje deti aj pre seba?
Aké by to bolo, keby zaspinkávali oveľa ľahšie, rýchlejšie a s úsmevom?
Čo ak by bola príjemná relaxácia cestou k lepšiemu sústredeniu, rodinnej pohode a dokonca by dokázala posilniť aj schopnosť seba-liečenia?

K vytvoreniu prvej meditácie pre deti som sa dostala vo chvíli, keď v našej širšej rodine vážne ochorelo dievčatko a ja som ju chcela podporiť v procese liečby. Z tejto prvej osobnej meditácie som neskôr vyvinula meditáciu zdarma na podporu zdravia pre všetky deti – Čarovný prútik. Počúvajú ju tisíce detí na Slovensku aj v Čechách a práve na základe správ od ich mamičiek som sa rozhodla vytvoriť dve nové detské meditácie.

Zuzka Koščová

Autorka kníh a meditácií, psychologička

Aké sú to meditácie?

 • Meditácia Srdiečko
  veľmi jemne pomáha deťom otvárať ich srdce, prijímať a spracovať rôzne emócie a následne si v sebe ukotviť podporujúcu emóciu. Pomáha seba-prijatiu aj seba-láske, jednoducho pozitívnemu a láskavému vzťahu k sebe. Nežne a nenásilne vedie deti k upokojeniu, k obnove svojho zdravia a životnej energie a pomáha im aj vizualizovať si a zmýšľať podporujúco namiesto zbytočných obáv a strachu. Meditácia je k dispozícii v mp3 formáte a má 8 minút.
 • Meditácia Dúhová šmykľavka
  Meditácia Dúhová šmykľavka je hravou veselou relaxáciou, ktorá detičky sprevádza procesom uvedomenia a posilňovania ich vnútorných darov. Cez farby si upevňujú napríklad bystrú myseľ, tvorivosť, empatiu a porozumenie, zdravie svojho tela a mnohé ďalšie kvality. Meditácia zároveň pomáha deťom uvoľniť sa a pokojne zaspať. Je v mp3 formáte a má 9 minút.

Ako meditácie pomáhajú?

 • Pomáhajú formovať láskavý a pozitívny postoj k sebe aj svetu
 • Zlepšujú sústredenie, pozornosť, koncentráciu
 • Znižujú stres, obavy a úzkosti
 • Posilňujú seba-vedomie, seba-prijatie a seba-lásku
 • Zlepšujú kvalitu spánku a pomáhajú pri zaspávaní
 • Podporujú schopnosť seba-liečenia a regenerácie organizmu
 • Rozvíjajú ich predstavivosť a kreativitu
 • Pomáhajú deťom naučiť sa používať svoju myseľ konštruktívnym spôsobom, aby neskôr bola ich spojencom a nie neľútostným kritikom a poháňačom

Kto je autorom týchto meditácií?

Volám sa Zuzka Koščová, som autorka kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, viacerých meditácií a vzdelávacích programov. Vyštudovala som psychológiu a niekoľko rokov som v tejto oblasti pôsobila ako dobrovoľníčka pri práci s deťmi. Okrem toho tvorím šperky, maľujem obrazy, píšem články. Som manželka skvelého muža a najmä človek - možno podobný ako si Ty :-)

Koľko to stojí?

Uvedomujem si, že táto doba je taká všelijaká.
Mnohým z nás vypadli príjmy, mnohí zvažujeme každú investíciu.
Preto som sa rozhodla nechať vás slobodne si zvoliť takú cenovú hladinu, na ktorú sa v tejto chvíli cítite.
Akokoľvek sa rozhodnete, je to tak v úplnom poriadku.

 • Optimalizujem - 16 eur
  Aktuálne zvažujem svoje investície. Viem prispieť základnú sumu a teším sa na meditácie.
 • Zlatá stredná cesta - 21 eur
  Vyberám si zlatú strednú cestu, férovú cenu, za ktorú by sa meditácie predávali za „normálnych“ okolností.
 • Som štedrý darca - 26 eur
  S láskou prispejem viac a podporím tak nielen všetkých, ktorí dokážu aktuálne prispieť menej, ale aj vznik nových meditácií, nahrávok a rozhovorov, ktoré budú zdarma slúžiť svetu.

Meditácie sú vaše už navždy a môžete ich počúvať
a čerpať z nich pokoj a uvoľnenie každý deň :-) 

O mojich meditáciách napísali...

Dopočúvali sme tvoju meditáciu Čarovný prútik. Našej Miške sa veľmi páčila, celý čas sme sa usmievali a túlili. Krásna, radostná, liečivá, toľká láska z nej prúdila.
Zuzka o meditácii Čarovný prútik
Meditácia od Vás je taký balzam na dušu. Veľmi tažko doma zaspávame. Odkedy dvojičkám púšťam vašu meditáciu pred spaním, do 5 min šťastne zaspinkajú. Detičky ju už počúvajú večer i ráno a vidím ako sa im prehlbuje dýchanie, naťahujú sa ako pavúčikovia a vstanú spokojní a zladení.
Lydka o meditácii Čarovný prútik
Tá meditácia je nádherná. Máte krásny a príjemný hlas a hlavne to robíte Srdcom, takže meditácia je veľmi liečivá. Nech Vám Boh žehná a teším sa na ďalšie.
Gabika o meditácii Stretnutie so svojou dušou
Moja najmilšia, najsilnejšia a najláskavejšia meditácia pred každým zaspávaním. Zuzanka ďakujem.
Nina o meditácii Je o nás postarané

Možno vám prichádzajú na um aj otázky...

 • Sú tieto meditácie iba pre deti?
  Meditácie sú vhodné nielen pre deti, ale v podstate pre celú rodinu. Mnohé maminky si vytvoria so svojimi deťmi z meditácie krásny predspánkový rituál. Meditácie sú jemné, láskavé, ale obsahovo pokojne vhodné aj pre dospelých. Najmä ak sa cítite neistí, unavení, vynárajú sa vám rôzne strachy či obavy, je možné, že potrebujete trošku hýčkať a pomojkať si svoje vnútorné dieťa.
 • Od koľkých rokov je možné ich počúvať?
  Svoje dieťa a jeho zrelosť si najlepšie poznáte sami. Vo všeobecnosti však meditácie nie sú dlhé, aj maličké dieťa dokáže udržať pozornosť. Ak by aj nerozumelo celej meditácii, načerpá z nej to, čo aktuálne porozumie a ako bude rásť, bude sa meniť aj jeho vnímanie meditácie. Nebála by som sa pustiť ich deťom od 3-4 rokov. Z reakcií viem, že už škôlkári si moju detskú meditáciu obľúbili a pýtali si ju pred každým spaním :-)
 • Sme / nie sme veriaci. Nie je obsah meditácií v rozpore s tým, k čomu vedieme naše deti?
  Plne rešpektujem svetonázor vašej rodiny a meditácie som zámerne tvorila tak, aby v tomto smere verím nikoho neurážali. Ja osobne veriaca som, ale nepoužívam v nich žiadne obrazy týkajúce sa akéhokoľvek náboženstva. Pracujem s jazykom a obrazmi, ktoré sú v detskom svete bežné – farby, uvedomenie si častí tela ako hlava, bruško, srdiečko, veselé prirovnania a typicky detský fantazijný jazyk. Ak si nie ste istí, odporúčam vám meditácie si najskôr vypočuť a rozhodnúť sa, či budú pre vaše deti vhodné. Ak nebudú v súlade s vašim svetonázorom, môžete požiadať do 7 dní o vrátenie peňazí.

K dvom meditáciám získate aj bonus

Ako darček nájdete popri dvoch nových meditáciách aj obľúbenú meditáciu pre deti Čarovný prútik. Stiahnete si ju pohodlne v mp3 formáte do mobilu aj počítača.

Meditácia Čarovný prútik je zameraná najmä na podporu zdravia, ale je veľmi obľúbená aj ako veselá oddychovka, uspávanka a generátor úsmevov. Testované na deťoch! :-)

Vyberte si slobodne cenu, ktorú za meditácie zaplatíte.