Moja výzva: Vyjsť zo svojej krabice a povedať životu ÁNO!

Včera som mala pracovný deň s množstvom času na premýšľanie. Vystavovala som totiž svoje handmade šperky na Dňoch Originality v jednom nákupnom centre.

Priestor na premýšľanie býva neúprosný. Naplno som si uvedomila, že posledné mesiace som trochu odbočila zo svojho vysnívaného životného štýlu. Že tie občasné chvíľky „vyhorenia“ nie sú náhoda, ale jasné signály, že stav, ktorý mi pred časom robil radosť začína byť akýmsi stagnovaním a zahnívaním vo svojej krabici, vo svojej nepohodlnej zóne pohodlia. Smrádek, ale teploučko, veď to poznáte. Nie, ani nadšencom pozitívneho životného štýlu sa to občas nevyhne. Keď dosiahnete niečo, čo chcete, keď si splníte svoje sny, keď máte prácu, ktorá vás baví, neznamená to, že ste v cieli a všetko je vybavené.

Prvý nápad – odcestovať niekam, vyvetrať sa a prísť na iné myšlienky a nachytať nové inšpirácie. Lenže môj muž aktuálne rieši školu a ďalšie svoje projekty a skrátka… blbé načasovanie. A možno som všeličo možné, ale cestovateľ samotár fakt nie som.

download5

Takže prišla výzva zaloviť hlbšie v sebe. Neprekrývať to, čo sa mi nepáči krátkym cestovaním, ale pozrieť sa na nejaké hlbšie, systémovejšie riešenie. Môj bežný život je práca z domu a s tým súvisiaci nie práve čulý spoločenský život. Mám kopec nápadov, ale zároveň ma tento kopec uvádza do chaosu. Ako sa hovorí, keď naháňate naraz päť zajacov, nechytíte ani jedného. Ako dosiahnuť maximum v oblasti zážitkov, výletov, inšpirácie a pohody a zároveň efektívny minimalizmus a fokus v pracovnej oblasti? Ako vo svojom živote a práci maximalizovať tie činnosti, ktoré milujem, ktoré ma tešia a bavia a zároveň minimalizovať či efektívne delegovať úlohy, ktoré rada nemám a s ktorými sa trápim?

Začali mi prichádzať nápady na zmeny, na nové návyky, akési „zlepšováky“ svojho aktuálneho životného režimu. Beriem to ako hru, ako výzvu skúsiť posunúť svoj životný štýl zase o kus ďalej k ešte väčšej spokojnosti a slobode. Sledujte moje ďalšie články a uvidíte ako táto výzva bude pokračovať. Zmapujem pre vás a pre seba všetky jej kroky. Nový článok už čoskoro :-)

© Zuzka Koščová, 2015

Autorka kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla

Zuzana Koščová
Som spokojná žena, ktorá si žije po svojom a plní si svoje sny. Manželka, dcéra, sestra, šperkárka, psychologička, autorka úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla.     Inšpirujem ľudí žiť krajší farebnejší život a objavovať svoj potenciál. Svoje články píšem najmä na blog www.krajsiden.sk a svoju šperkársku tvorbu prezentujem na www.melly.sk   Môj príbeh si môžete prečítať tu >>>
Komentáre