Odkladáš aj ty svoje sny na neskôr?

Nedávno som pri upratovaní našla jednu obálku. Skladujem a znovuobjavujem ju už celé roky. Čiastočne preto, že ju nechcem vyhodiť, čiastočne preto, že mi vždy pripomenie jednu veľmi dôležitú vec. V tej obálke sú nálepky. Tie najfarebnejšie, najligotavejšie, najkrajšie nálepky, ktoré som dostala niekedy vo veku 6 až 10 rokov. Bol to taký môj poklad. Občas som si ich pozerala, niektoré z nich nalepila na zošit alebo skrinku, ale tie najúžasnejšie som si šetrila…. Na niečo špeciálne. A nikdy som ich nepoužila. Až raz som vyrástla a zrazu mi nič nehovorili. Dnes mi pripomínajú to, na čo často zabúdam – žiť tu a teraz, tešiť sa a plniť si sny v prítomnosti.

Veci sa menia, my sa meníme, menia sa naše sny a túžby, mení sa to, čo nám robí radosť a to, ako nás teší tráviť náš čas. To, čo sa nám v jednej chvíli zdá úžasné, nám v inej chvíli už nič nehovorí. Život,sny a radosť sa nedajú uložiť do chladničky a očakávať, že ich za rok či za päť rokov vytiahneme čerstvé a nezmenené. Niektoré chvíle sa nikdy nezopakujú.

person-731142_1280

Sú radosti a splnené sny, na ktorých je najlepšia cesta, u iných viac poteší cieľ, u ďalších ten skvelý pocit, že veci sa dejú a povedzme si pravdu – na niektorých je najlepšie to tešenie sa vopred, pretože výsledok až tak nezodpovedá našim predstavám.

Všetky splnené sny nás však posúvajú vpred, k novým obzorom. A keď sa obzrieme, nemusíme cítiť trpkosť a zmeškané príležistosti , nemusíme si vyčítať, čo všetko sme chceli, ale nedopriali sme si. Čo všetko sme si šetrili na chvíľu, ktorá nikdy neprišla. Ako sme pochovali svoje sny, ktoré neboli dostatočne “rozumné”.

Tak neodkladajme svoj život do chladničky. To, čo vytiahneme, sa nám nemusí tak celkom páčiť.

Ktorý sen si splníte najbližšie?

Páčil sa Vám článok? Prečítajte si moje knihy Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla

spolocnynahlad

Zuzana Koščová
Som spokojná žena, ktorá si žije po svojom a plní si svoje sny. Manželka, dcéra, sestra, šperkárka, psychologička, autorka úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla.     Inšpirujem ľudí žiť krajší farebnejší život a objavovať svoj potenciál. Svoje články píšem najmä na blog www.krajsiden.sk a svoju šperkársku tvorbu prezentujem na www.melly.sk   Môj príbeh si môžete prečítať tu >>>
Komentáre