21 dní radosti - 1. týždeň

Téma týždňa

Ako sa práve teraz cítiš? Je toho priveľa? Cítiš túžbu po zmene, ale akosi na ňu ani nemáš energiu? Túžiš v sebe oživiť radosť? Alebo sa cítiš úplne inak? Akokoľvek je to v poriadku.

Tento týždeň si dovolíme zastaviť sa, spočinúť, iba tak byť. Otvoriť sa novému. Nie cez výkon a plnenie úloh, ale cez jedno-duchosť. Vytvoríme priestor pre pokoj a radosť.

 • 1
  Pridaj sa do FB skupiny
  Všimli ste si, že keď máme podporu okolia, všetko nám ide akosi ľahšie? Že keď sa máme s kým poradiť a pozdieľať skúsenosti, je nám lepšie? Pridaj sa do uzavretej FB skupiny tohto kurzu a využi možnosť vzájomnej podpory. Pýtaj sa, zdieľaj alebo sa len inšpiruj skúsenosťami iných.
 • 2
  Jemná meditácia
  Tento týždeň nás bude sprevádzať jemná vedená meditácia "Je o nás postarané". Má 14 minút a skúsime sa jej venovať denne. Uvidíš, že si tieto pokojné chvíle obľúbiš. Zistíš, že je jej počúvanie zakaždým iné. Raz pokojné, raz mystické, raz ťa uspí, inokedy nabije energiou. Je to tak v poriadku :-) Klikni na video a nechaj sa unášať.
 • 3
  Srdce
  Jednoduché veci sú niekedy tie najlepšie. Dopraj si kedykoľvek si spomenieš jednoduchú, ale úžasnú chvíľu, ktorá dokáže zmeniť tvoju náladu, vnútorné nastavenie a tým aj celý život. Kedykoľvek ti príde na um, v lese, v práci i na zastávke MHD, táto technika ti je k dispozícii. Ako na to?
 • Na pár sekúnd sa zastav, dotkni sa oblasti srdca, spomaľ svoje dýchanie. Oči môžeš zavrieť alebo ich nechať otvorené. Spočiatku ti to asi lepšie pôjde so zatvorenými očami, ale časom už na tom nebude záležať.
 • Chvíľku pokojne dýchaj a vyvolaj v sebe pocit vďačnosti, naplnenia či starostlivosti. Môžeš si pomôcť napríklad spomienkou na nejaké krásne chvíle alebo predstavou malého mačiatka, ktoré hladkáš. Skús si predstaviť... aké by to bolo - keby o teba bolo v každej chvíli dokonale postarané? Aké by to bolo - mať v sebe toľko lásky, že ti ňou srdce preteká a vyživuje teba aj celé tvoje okolie?
 • Cítiš ten hrejivý pocit blaženosti? Niekedy sa možno objaví na pár sekúnd, niekedy sa ti ho podarí udržať aj niekoľko hodín. Uži si to, liečiš si tým telo aj dušu.
 • 3
  Maľovánka vďačnosti
  Dohodla som sa so svojou dobrou kamarátkou Zuzkou Straňankovou, autorkou liečivých omaľovánok pre dušu, že súčasťou kurzu bude aj jej Mandala vďačnosti. Stiahni a vytlač si maľovánku a pusti sa do vyfarbovania. Spočiatku to môže v tvojej mysli víriť, ale po určitom čase sa upokojí a môže ti priniesť cenné vhľady. S maľovánkou odporúčam pracovať aj opakovane a pozorovať zmeny v prichádzajúcich myšlienkach aj použitých farbách.

O Zuzke Straňankovej

autorke maľovánky Mandala vďačnosti
Zuzka je autorkou terapeutických maľovaniek duše, ktoré kreslí ručne od roku 2014. Prevažujú témy materstva, láskyplných vzťahov v rodine a partnerstve, prepojenie ľudí so Zemou a vesmírom. Maľovanky tvorené/vyfarbené s čistým zámerom a energiou nás ovplyvňujú a liečia na podvedomej úrovni. Proces vymaľovávania je ako farebná meditácia plná symbolov a vhľadov, ktoré sa aktivizujú pridáním vašej osobnej tvorivej energie. Mnohé jej diela sú súčasťou diárov, konferencií, sprevádzajú ženy počas workshopov či terapeutických stretnutí. Viac jej tvorby nájdete na www.zunashop.sk

Tento program pre vás vytvorila

Pôvodne som vyštudovala psychológiu a niekoľko rokov som v tomto odbore pôsobila ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila som sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. Okrem toho sa venujem tvorbe blogu, vedených meditácií, príležitostne aj lektorovaniu seminárov, prednášaniu a osobným konzultáciám. Som autorkou kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity.