21 dní radosti - 3. týždeň

Téma týždňa

V tomto týždni si budeme všímať čomu venujeme našu pozornosť. Skúsime ju venovať príjemnejšiemu, láskavejšiemu obsahu a budeme pozorovať, čo to s nami robí. 

Nie, svet to nie sú len dúhy a jednorožce, ale ani na dlhodobý stres a primnoho podnetov nie sú naše telá a mysle tak úplne stavané. Čo s tým?

 • 1
  Meditujem
  Ako sa ti páčili posledné dva týždne s meditáciami? Aj tento týždeň si nájdi čas na ponorenie sa do seba. Premýšľala som, či tvoriť pre posledný týždeň novú meditáciu, ale prišla som k záveru, že nie. Pretože tento týždeň je o tom ako si pestovať radosť v každodennosti s tým, čo už máme k dispozícii. Zachovaj si tento podporujúci zvyk meditovať. Je na tebe či si vyberieš "Čarovný prútik", "Je o nás postarané", "Stretnutie so svojou dušou" alebo len pokojnú meditačnú hudbu. Každý deň to môže byť inak, riaď sa svojimi pocitmi.
 • 2
  Bdelosť a všímavosť
  Bdelosť ku kráse a dobru mi robí každý deň oveľa krajším. Malý žltý kvietok uprostred chodníka, jesenné farebné lístie, ružová obloha pri západe slnka... to všetko sú malé zázraky, ktorých sme denno-denne svedkami. Bdelosť je iba návykom, ktorý nie je ťažké si osvojiť. Nabudúce, keď pôjdeš do/z práce, skús si všimnúť čo najviac pekného, čo ti padne do oka...
 • 3
  "Feel good" hudba a filmy
  Čomu venujeme pozornosť, to rastie. Akú časť nášho života vyživujeme, tá nám bude kvitnúť. Bežný život prináša všeličo a niekedy musíme venovať pozornosť aj tomu, čo nás unavuje, vyčerpáva a stresuje. Dbať na dopĺňanie pozitívnej podporujúcej energie je veľká, a pritom jednoduchá, vec, ktorú môžeme pre seba urobiť. Príroda, výlet, spievanie, tanec, objatia, les... to všetko nás dobíja. Ale sú aj chvíle, keď si chceme iba ľahnúť a zahĺbiť do príbehu... Ako inšpiráciu vám prinášam môj osobný playlist "feel good" hudby a filmov. Podeľte sa vo FB skupine o tie vaše obľúbené :-)

Tento program pre vás vytvorila

Pôvodne som vyštudovala psychológiu a niekoľko rokov som v tomto odbore pôsobila ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila som sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. Okrem toho sa venujem tvorbe blogu, vedených meditácií, príležitostne aj lektorovaniu seminárov, prednášaniu a osobným konzultáciám. Som autorkou kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity.