Bol tvoj rok nádherný alebo náročný?

Koncom každého roka už tradične visí niečo vo vzduchu. Bilancovanie uplynulého roka a nové začiatky. Ten čas mám zvyčajne veľmi rada. Je iný, magický, plný vďačnosti, ale aj ponaučení, ktoré znovuprichádzajú zkoncentrované z celého roka. Je to šanca urobiť vpred nie krok, ale hotový skok.

Rok 2016 bol pre veľa ľudí ako veľká vesmírna práčka. Občas aj s predpraním, na 90-tke a s odstredením. Chvíľu ako fantastická jazda na vlnách, chvíľu ako poriadny preplesk. Rok ohnivej opice, transformačný intenzívny rok, ktorý posvietil do našich temných kútov a poriadne ich prevetral.

Ako z takého roka vyťažiť maximum?

Oslávením všetkých darov a úspechov a pochopením čo najviac lekcií. Pretože aj udalosti, ktoré nás v danej chvíli potrápia, zosmutnia, vyčerpajú… jednoducho, dajú nám zabrať, majú potenciál niečo nové nás naučiť, pochopiť, urobiť z nás silnejších, schopnejších, múdrejších a áno, aj keď sa to nezdá, v konečnom dôsledku aj šťastnejších ľudí.

Čo som ku koncu roka oslávila ja?

  • Tisícky nových čitateľov mojich kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, blogu a mailov, desiatky vďačných osobných úprimných mailov, ktoré mi počas roka prišli.
  • Takmer 100 žien, ktoré prešli našim vzdelávacím programom Tajomstvo ženskej prosperity a z ktorých mnohé počas roku 2016 dosiahli fantastické pokroky. Sme na ne so Stankou veľmi hrdé. Takisto aj na seba, pretože počas prípravy programu sme mnohokrát prekonali samé seba.
  • Desiatky žien sa zúčastnili našich živých seminárov. Nielen, že prejavili veľkú ochotu a odhodlanie rozvíjať sa, ale nádherným spôsobom dokázali podporiť aj jedna druhú. Nikdy ma neprestane udivovať ako dokonale život zariadi, že sa na seminároch stretnú práve také ženy, ktoré majú jedna pre druhú dôležité odpovede.
  • Do života sme oficiálne vyprevadili knihu Tajomstvo ženskej prosperity, ktorej krst moderovala Adela Banášová a 3 dobré výnimočné sudičky jej popriali do života úžasné veci.

Za čo som veľmi vďačná?

  • Som vďačná za ľudí, ktorí v roku 2016 stáli pri mne. Hoci boli chvíle, keď vesmírnou práčkou prechádzali aj vzťahy, vždy tu boli blízki ľudia, ktorí v správnych chvíľach vypočuli, podporili, poradili, chápali, tešili sa či súcitili… alebo jednoducho boli tam.
  • Som vďačná za fantastickú cestu Srí Lankou, ktorú sme si dopriali a ktorá úžasným spôsobom rozšírila naše obzory, zmenila náš pohľad na hojnosť, bohatstvo, poslanie a ďalšie témy. Stala sa obrovskou studnicou inšpirácie, umožnila vznik nových videí a článkov.
  • Ďakujem za pocit hojnosti, pocit, že je o mňa postarané, ktorý ma sprevádzal väčšinu roka. Ďakujem za rozmach a rast v pracovnej oblasti, iba počet pravidelných čitateľov článkov sa zdvojnásobil na úžasných 14000!

2016dakujem

K akým uvedomeniam som prišla alebo som si ich znovupotvrdila?

  • Navzdory skvelým plánom, úžasným cieľom, zámerom či pozitívnemu mysleniu nikdy nebudeme mať život pod kontrolou. Mávnutím prútika sa môže všetko zmeniť a o chvíľu zmeniť znova. Plány sú skvelé, ale nemá zmysel sa na ne upínať. To, čo máme, je táto chvíľa. Tu a teraz.
  • Ťažké chvíle nám prichádzajú odovzdať dôležité odkazy o tom, ako žijeme. Prijmeme ich, prečítame, pochopíme? Je možné, že keď zásielku neprevezmeme, kuriér príde znova.
  • Bláznivé a zdanlivo iracionálne rozhodnutia sú niekedy tie najlepšie.

Zvyknete premýšľať nad uplynulým rokom? Ak nie, vyskúšajte to. Možno objavíte, podobne ako pred rokmi ja, dôležitý odrazový mostík pre vaše ďalšie žitie. Hlavne ak si pozriete napríklad fotky či korešpondenciu, uvidíte, že naša pamäť nám často mnohé skresľuje. Úspechy podceňuje, každodenné, ale veľmi dôležité, radosti automatizuje, v prehrách necháva trpkú príchuť boľavých emócií. Ale skutočnejšiu realitu sme často schopní vidieť až z nadhľadu, z odstupu… a dieliky skladačky, tie svetlé aj tmavšie odrazu dávajú zmysel.

Zmysel a jasnosť. A práve z nich sa môže zrodiť Nový rok. Nový začiatok.

Prajem vám všetkým aj sebe ten najkrajší rok 2017! Vy, moji čitatelia, ste dôležitou súčasťou môjho života a ďakujem vám za to!

Aký bol váš rok 2016? A čo si prajete do roku 2017? Napíšte mi do komentárov :-)

Zuzana Koščová
Ahoj, ak sa ešte nepoznáme volám sa Zuzka Koščová a pôvodne som vyštudovala psychológiu, v tomto odbore som pôsobila niekoľko rokov ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. V súčasnosti inšpirujem a pomáham ženám  prostredníctvom tvorby vedených meditácií, online vzdelávania, konferencií a mentoringu. Som autorkou úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity. Na tejto ceste som od roku 2013.