Môj príbeh: Zo smutnej šedej myšky autorkou kníh

IMG_9298-3Ako sa zo smutnej šedej myšky stane autorka dvoch úpešných kníh? Spokojná a šťastná žena, ktorá robí čo miluje, žije slobodne a po svojom? Nie je to zo dňa na deň, ale dá sa to. Viem to, pretože som to zažila. A verím, že to isté čo sa podarilo mne, dokážeš aj Ty! Ísť za svojím snom. Žiť podľa seba. Vytvoriť si slobodu žiť taký život, po akom túžiš!

 

 Neviditeľná

Predstavte si dievča. Také úplne obyčajné, ten typ nesmelej éterickej bytosti, ktorú si ľudia nepamätajú päť minúť po predstavení a ktorá je tak neviditeľná, že ju aj fotobunka aspoň raz do mesiaca nepustí alebo rovno pricvikne. Dievča, ktoré má síce bujnú fantáziu a svoj názor, ale bojí sa povedať aj husi „bú“. Výstavná šedá myška. To bola dlhé roky moja realita. Zároveň som, ako správny augustový Lev, túžila zažiariť. Cítila som však, že niekde vo mne je malý plamienok, taký ten tichý hlások, ktorý vám šepká, že máte na viac.

Prvé záblesky

Ako sa z fotobunkovej obete stane autorka kníh a najmä spokojná bytosť? Zo dňa na deň to nie je. Roky plynuli a ja som mala prežívať údajne najkrajšie študentské roky. Aspoň tak to všetci tvrdili. Vraj potom, keď začnem pracovať, to bude omnoho horšie. Nejak sa mi nechcelo veriť. Namiesto užívania študentského života som bojovala so stresom, trápila sa s rôznymi zdravotnými ťažkosťami, s mužom sme sa veľa hádali, ale zároveň ľúbili, tak sme spolu napriek všetkým drámam ostávali…. a zároveň sme sa veľmi túžili osamostatniť od rodičov.

Po škole sme sa vzali a ja som sa prvýkrát postavila očakávaniam okolia a napriek skončenému odboru psychológia som sa pustila do práce, ktorá ma v tom čase bavila najviac – tvorenie šperkov. Zdanlivo náš život vyzeral ako idylka, ale vo vnútri som zhasínala. Dni sa mi zlievali do jednotvárneho šedivého stereotypu v ktorom plynuli dni, týždne, mesiace. S mužom sme sa ľúbili, ale čoraz viac som mala pocit, že láska jednoducho nestačí. Často sme sa hádali, nechápali, nevedeli sme sa navzájom vôbec podporiť. Práca ma síce bavila, ale neustála práca z domu ma pomaly, ale iste dostávala do izolácie a osamelosti. Boli chvíle, keď som sa cítila ako spútaná neviditeľnými reťazami. V našom byte ako v zakliatom zámku. Niekoľkokrát som sa pokúšala o zmenu. Skúšala som zmeniť rozmiestnenie nábytku, stravovanie, náš spoločenský život aj správanie svojho muža. Asi už viete ako to dopadlo. Nič nefungovalo. Pretože tá najväčšia zmena – zmena samej seba – mala ešte len prísť.

Precitnutie

Spustila to jedna kniha, volala sa “Feel the fear and do it anyway” – cíť strach, ale aj tak to urob. Doteraz si pamätám ako som stála v kníhkupectve a premýšľala, či si ju mám kúpiť. Nebudú to len ďalšie vyhodené peniaze? Zmení sa niečo? Veď už toľkokrát som sa snažila niečo zmeniť a nikam to neviedlo. Vždy, keď moje snahy zlyhali, cítila som sa ešte horšie. Nemožne, neschopne, akoby som nemala svoj život vo svojich rukách. Teraz alebo nikdy! Rozhodla som sa dať sama sebe šancu. Už počas čítania som mala pocit akoby mi niekto odhrnul spred očí závoj. Videla som všetko inak. Už som nebola bezmocná. Vedela som, že môj pocit, že musí existovať niečo viac ako len šedý stereotypný kolotoč, nebol iba naivný prelud. A začali sa diať veci!

Začali mi prichádzať noví skvelí ľudia do života a odchádzať tí, s ktorými som prestala rezonovať. Ja, ktorá som sa nevedela zoznamovať, komunikovať, ozvať sa, som mala odrazu nových priateľov. A tí ľudia, s ktorými som sa poznala roky mi odrazu odplávali zo života. Ja, ktorá som hlboko verila, že priateľstvá sa budujú celé roky, som si odrazu nepochopiteľne oveľa viac rozumela s ľuďmi, ktorých som poznala sotva pár týždňov (a za ktorých som doteraz veľmi vďačná :-). Veci sa otáčali hore nohami a aj keď som nerozumela, čo sa deje, cítila som, že všetko ide správnych smerom. Cítila som úžasný závan nádeje, energie, chuti uspieť a najmä obrovský „ahá moment“, že si tvorím svoj život sama. A že to dokážem! Nech je to „TO“ čokoľvek.

 

DSC_2366
Šťastie nie je mýtus

Odvtedy ubehlo už niekoľko rokov a ja neprestávam byť sama sebe vďačná, že som sa podujala po zmene pátrať v hlbinách svojej duše. Nie, nie som dokonalá osvietená bytosť, ktorá už nemá žiadne starosti, ale keď sa obzriem, vidím zrod ženy, ktorá je šťastná a ktorá robí čo miluje. Vidím kopec splnených snov. Vidím vzťah s mojím manželom, ktorý je krajší ako kedykoľvek predtým. Vidím príležitosti a nové nápady, ktoré mi prichádzajú každý deň. Vidím výsledky, ktoré stoja za každú minútu, ktorú som venovala práci na sebe.

Dnes som autorkou dvoch úspešných kníh a inšpirujem ľudí žiť krajší farebnejší život a objavovať svoj potenciál. Ukazujem im, čo fungovalo mne, prostredníctvom kníh, článkov a besied ich povzbudzujem a sprevádzam, keď sa vydávajú hľadať tie správne odpovede vo svojom vnútri.

IMG_6986-4

Verím, že Tvoj život sa môže stať výnimočným príbehom plným radosti, naplnenia a splnených snov! Rada Ťa prevediem krok za krokom všetkým, čo mi fungovalo, čo ma najviac posunulo vpred a obohatilo a zároveň Ti pomôžem vyhnúť sa niektorým úskaliam. V mojich knihách, e-bookoch a článkoch nájdeš veľa konkrétnych príbehov a príkladov, tipy, inšpirácie, zamyslenia, ale aj konkrétne praktické ihneď aplikovateľné rady, techniky a cvičenia na témy vzťahov, osobnej prosperity, práce a vízií, plnenia si svojich snov a mnohé ďalšie… Jednoducho, jednu veľmi osobnú cestu za šťastím, slobodou a úspechom.

Páčil sa Ti článok? Prečítaj si celý môj príbeh v e-booku. 

© Zuzka Koščová, 2015

Zuzana Koščová
Ahoj, ak sa ešte nepoznáme volám sa Zuzka Koščová a pôvodne som vyštudovala psychológiu, v tomto odbore som pôsobila niekoľko rokov ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. V súčasnosti inšpirujem a pomáham ženám  prostredníctvom tvorby vedených meditácií, online vzdelávania, konferencií a mentoringu. Som autorkou úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity. Na tejto ceste som od roku 2013.