Moju prosperitu som držala v zajatí

Bol studený zimný predvianočný deň a ja som sa prvý rok pokúšala predávať svoje ručne vyrábané šperky v známom nákupnom centre. Zakaždým to bolo iné. Jeden deň sa predávalo super, iný deň bol skôr sklamaním. Čo však zamestnávalo moju myseľ denne, boli náklady. Náklady na prenájom, na materiál, ale v prvom rade na moje bežné fungovanie počas toho mesiaca a stravovanie mimo domu. Obedové menu okolo 5 eur mi prišlo v tom čase šialene drahé a tak som často žila na suchej strave z neďalekých potravín. Najzvláštnejšie na tom však bolo, že problém nebol v tom, že by som tie peniaze na obed či iné výdavky na komfortné žitie nemala. Problém bol v hlave a v tom, že som žila v područí celej škály limitujúcich presvedčení – a myslela som si, že tak je to normálne.

Napriek tomu, že som nikdy nezažila chudobu, žila som v hlbokom pocite, že musím šetriť pre prípad, že by sa niečo zlé stalo.

Verila som najrôznejším variáciám toho, že si nezaslúžim, že si nemôžem dovoliť, dopriať, že nemôžem mať všetko.

Dnes, keď si na to spomeniem, zdá sa mi to po tých rokoch ako spomienka z iného sveta, iného života….

Už zanedlho sa však malo veľa zmeniť…

Asi si viete predstaviť, že s týmito postojmi to nebol práve najzábavnejší život. Ale to nebolo všetko. V mnohých ohľadoch som cítila akési vyhoretie, smútok, neslobodu a silnú potrebu zmeny.

Možno ste niektoré čítali v iných článkoch a e-bookoch na tejto stránke ako môj príbeh ďalej pokračoval.  Jedným zlomovým momentom bolo kúpenie a prečítanie prvej motivačnej knihy. Doteraz si pamätám tú chvíľu, keď mi padla do oka v kníhkupectve a moja vtedajšia mentalita nedostatku mi do toho začala pindať, či chcem skutočne zaplatiť za tú knihu 12 eur :-)))

Žiadnych 12 eur som nikdy neinvestovala lepšie. Ale bol to iba začiatok dlhej cesty práce so svojou mysľou, presvedčeniami a tvorení takého života, ktorý ma teší a baví.

O niekoľko rokov neskôr…

Napísala som svoju prvú knihu, slušne zarábam a rozvíjam sa. Mám za sebou aj väčšiu podnikateľskú investíciu do sklárskej pece a nových technológií. Som na seba neporovnateľne lepšia a tomu zodpovedá aj vzrastajúca životná úroveň a čo je najdôležitejšie – vzrastajúci pocit šťastia a spokojnosti.  Viac radosti zo života a kopec splnených snov. Nie je to tak, že limity by neexistovali. Mám napríklad veľké zábrany dať 350 eur za víkendový seminár. Keď sa však na to napokon odhodlám, je to ďalší zlomový okamih. Dovolila som si investovať do svojho rozvoja, do svojho vzdelania… seminár predčí moje predstavy a ja cítim, ako sa rozpadli ďalšie obruče, ktoré ma zväzovali…

O ďalšie dva roky…

Sedím u nás doma na sedačke a ponáram sa do pocitu vďačnosti. Je to zvláštny pocit, cítim sa ako nový človek, ale zároveň stále ako ja. Posledné mesiace sa nám mimoriadne darí, ale ja viem, že to nie je žiadna náhoda. Za posledné dva roky popadali ďalšie obruče a okovy, odlupli sa ďalšie vrstvy obmedzujúcich presvedčení. Trúfla som si za seminár dať viac ako 600 eur za víkend, aby sa mi investícia následne vrátila znásobená. Odrazu prichádza silná inšpirácia, ktorá mi nedá pokoj nasledujúcich pár mesiacov, aby sa nakoniec narodila krásna Meditácia hojnosti. Dar vám všetkým, ktorí túžite žiť svoj život v blahobyte.

Ako sa ukázalo neskôr, aj to bol iba začiatok ďalšej úžasnej etapy. Prišli ďalšie knihy, cestovanie po svete, programy, spolupráce, lektorovanie seminárov, šperkovanie…toľko možností, že by som mala čo robiť ďalšie 3 životy. Nie je hotovo, to mi je jasné, tu a tam sa nejaký vzorec pripomenie a ja venujem pozornosť jeho prepúšťaniu. Ale moja prosperita už nie je fénix v klietke o 5 čísel menšej s reťazou na nohe. Práve naopak, krok za krokom som mu dovolila lietať a žiť slobodne.

Verím, že to dokážeme všetci. Možno to máte ako ja – nedokážete si dopriať a tým si blokujete príliv hojnosti. Alebo práve naopak – peniažky sa vždy záhadne rozkotúľajú.  Možno neprichádzajú v takom množstve, ako by ste si priali.  Alebo je všetko v poriadku, len niekde vnútri cítite, že máte na viac.

Čo môžete urobiť, aby ste oslobodili svoju prosperitu?

  • Ísť do koreňov

    Aké máte presvedčenia týkajúce sa prosperity, hojnosti, bohatstva? Čo pre vás predstavujú? Kde vznikli? Od koho ste ich prebrali? Tušíte ako k nim prišli vaši predkovia (častým zdrojom blokov býva napr. vojna, politický režim apod.)? Je to skutočne TAK? Alebo sú prípady, kedy to neplatí? Mohlo by to byť inak?

  • Pochopiť univerzálne zákony

    Okrem populárneho zákona príťažlivosti tu máme aj iné všeobecne platné zákony. Napríklad dávania a prijímania, sejby a žatvy. Čomu venujeme pozornosť, to rastie. Aby mohlo prísť nové, musíme tomu urobiť priestor. A mnohé ďalšie dôležité princípy.

  • Byť bdelý a vďačný

    Vďačného a všímavého príjemcu drobných radostí, život rád odmení. A hojnosť bude rásť. Veď konieckoncov, nemáme to podobne? Radi obdarúvame vďačného človeka a neradi frfľoša.

Ak si prajete venovať ešte viac vedomej pozornosti tvoreniu života v hojnosti, so Stankou Sobolovou pre vás chystáme krásny seminár špeciálne na tému hojnosti, ktorý bude plný inšpirácie, praktických tipov a cvičení, ale aj hlbokých meditácií.

Viac podrobností o seminári „Môj život v hojnosti“ nájdete na tejto stránke >>>

Zuzana Koščová
Ahoj, ak sa ešte nepoznáme volám sa Zuzka Koščová a pôvodne som vyštudovala psychológiu, v tomto odbore som pôsobila niekoľko rokov ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. V súčasnosti inšpirujem a pomáham ženám  prostredníctvom tvorby vedených meditácií, online vzdelávania, konferencií a mentoringu. Som autorkou úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity. Na tejto ceste som od roku 2013.