Nechcem šlapať na brzdu, keď môžem letieť

Do posledného mailu, ktorý som posielala svojim čitateľom, som napísala:

Som bytosť netrpezlivá, keď príde dobrý nápad,
najradšej by som mala niečo ako čarovný prútik
kombinovaný s Hrnčekom var
. Prútik by so mnou
všetko realizoval a hrnček medzitým navaril, aby
sme to mohli poriadne osláviť.

Keď si to prečítal môj manžel, páčilo sa mu to, ale spýtal sa: „Prečo práve Hrnček var? Veď ten varí iba kašu. To radšej Stolček prestri sa, nie?“

Áno, radšej tak. Zároveň som si uvedomila, že toto som celá ja a zrkadlia mi to mnohé životné okolnosti. Uspokojím sa s menej dobrým. So skromnejším zhmotnením môjho veľkolepého sna.

Ak ste čítali môj posledný cestovateľký e-book, možno si pamätáte tú pasáž ako som veľmi túžila ísť do New Yorku a jedným zo symbolov bol pre mňa piknik v Central parku. A ako sme tam prvý deň prišli, ako začalo pršať a ako som sedela na lavičke, zmoknutá, strapatá, síce šťastná a vďačná, ale s nejasným pocitom, že to predsa malo byť inak…. a prečo som si nepriala aj nejaké podrobnosti, napríklad pekné počasie a fakt, že si ten výlet maximálne užijem.

IMG_4688

Zároveň som zažila, aké je to ísť (alebo skôr letieť ) na vlne, vo flow. Na vlne radosti, spokojnosti, úspechu, hojnosti… V týchto úžasných a čoraz častejších chvíľach, si uvedomujem, že som to ja, kto šlape na brzdu. Že veci sa dejú práve v takej kvalite a takom rozsahu, v akom to dovolím. Že všetka hojnosť je tu neustále k dispozícii.

Dajme si hneď teraz dovolenie chcieť to najlepšie. A dovolenie to najlepšie aj prijímať. Ak veríme, že všetko je možné, dovoľme si vzlietnuť.

Práve v jednom z „flow“ momentov som vytvorila Meditáciu hojnosti, ktorá je úžasnou pomôckou na upokojenie a naladenie sa na tú správnu vlnu. Nahovorila a doladila ju moja kamarátka Stanka, ktorá už niekoľko rokov na svojich seminároch pomáha ženám rozkvitnúť. Meditácia je na stiahnutie aktuálne úplne zdarma tu >>>

ZdarmaMeditáciahojnosti(4)

Páčil sa vám článok? Prečítajte si moje knihy Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla >>>

Zuzana Koščová
Ahoj, ak sa ešte nepoznáme volám sa Zuzka Koščová a pôvodne som vyštudovala psychológiu, v tomto odbore som pôsobila niekoľko rokov ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. V súčasnosti inšpirujem a pomáham ženám  prostredníctvom tvorby vedených meditácií, online vzdelávania, konferencií a mentoringu. Som autorkou úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity. Na tejto ceste som od roku 2013.