O vážnej diagnóze a výnimočnom poslaní

Chlapec sedí na oslíkovi a spoločne v tichosti prechádzajú lesom. Koruny stromov sa nad nimi týčia ako majestátny chrám a pomedzi konáre presvitajú lúče slnka. Chlapec vie, že nie je ako ostatné deti. Nemôže s nimi behať, naháňať sa, športovať… pohybuje sa len ťažko, pomaly, niekedy bolestivo. Diagnóza: reumatizmus. Dá sa zvyknúť na samotu a odlišnosť? Na ten výraz, s ktorým sa naňho iné deti pozerajú a nemajú chuť ani trpezlivosť sa s ním hrať? Je iný. Našiel si svoj svet. Svet stromov, listov, farieb, mnohorakých prírodných tvarov…. takých, ktoré nedokáže vytvoriť žiadna ľudská ruka. Človek môže iba žasnúť a obdivovať toho najväčšieho architekta zo všetkých – Boha. Chlapec sa rozhodne. Stane sa architektom. Bude tvoriť krásu inšpirovanú krásou prírody. Vytvorí diela, ktoré bude obdivovať celý svet. A dielo, ktorým oslávi Božiu lásku a veľkoleposť.

Práve ste si prečítali ako približne vyzeral príbeh výnimočného svetoznámeho umelca Antoni Gaudího, tvorcu katedrály Sagrada Familia a ďalších známych barcelonských pamiatok. My sme sa tento príbeh dozvedeli na našej ceste do Barcelony, kde sme mali možnosť navštíviť štyri jeho diela vrátane prekrásnej Sagrady Familie, ktorá svojím zjavom a umeleckým prevedením akoby ani nebola z tohto sveta.

Gaudího príbeh nás hlboko inšpiroval. Náročné detstvo poznačené ťažkou chorobou sa stalo živnou pôdou pre rozvinutie jeho génia a unikátneho spôsobu myslenia. Nikdy nevieme aká hodnota a aké možnosti sú ukryté v balíčkoch, ktoré by sme najradšej reklamovali. Ale sú tam. Semienka požehnania alebo dokonca životného poslania. Ľudia, ktorí ich dokázali uvidieť, môžu byť pre nás svetlom a inšpiráciou.

Pozrite si aj video, ktoré som pre vás v Barcelone natočila, dozviete sa v ňom aj jednu pikošku z Gaudího príbehu:

Páčil sa vám článok? Napíšte mi do komentárov.
Prečítajte si aj moje knihy Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla >>>

spolocnynahlad

Zuzana Koščová
Som spokojná žena, ktorá si žije po svojom a plní si svoje sny. Manželka, dcéra, sestra, šperkárka, psychologička, autorka úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla.     Inšpirujem ľudí žiť krajší farebnejší život a objavovať svoj potenciál. Svoje články píšem najmä na blog www.krajsiden.sk a svoju šperkársku tvorbu prezentujem na www.melly.sk   Môj príbeh si môžete prečítať tu >>>
Komentáre