O vážnej diagnóze a výnimočnom poslaní

Chlapec sedí na oslíkovi a spoločne v tichosti prechádzajú lesom. Koruny stromov sa nad nimi týčia ako majestátny chrám a pomedzi konáre presvitajú lúče slnka. Chlapec vie, že nie je ako ostatné deti. Nemôže s nimi behať, naháňať sa, športovať… pohybuje sa len ťažko, pomaly, niekedy bolestivo. Diagnóza: reumatizmus. Dá sa zvyknúť na samotu a odlišnosť? Na ten výraz, s ktorým sa naňho iné deti pozerajú a nemajú chuť ani trpezlivosť sa s ním hrať? Je iný. Našiel si svoj svet. Svet stromov, listov, farieb, mnohorakých prírodných tvarov…. takých, ktoré nedokáže vytvoriť žiadna ľudská ruka. Človek môže iba žasnúť a obdivovať toho najväčšieho architekta zo všetkých – Boha. Chlapec sa rozhodne. Stane sa architektom. Bude tvoriť krásu inšpirovanú krásou prírody. Vytvorí diela, ktoré bude obdivovať celý svet. A dielo, ktorým oslávi Božiu lásku a veľkoleposť.

Práve ste si prečítali ako približne vyzeral príbeh výnimočného svetoznámeho umelca Antoni Gaudího, tvorcu katedrály Sagrada Familia a ďalších známych barcelonských pamiatok. My sme sa tento príbeh dozvedeli na našej ceste do Barcelony, kde sme mali možnosť navštíviť štyri jeho diela vrátane prekrásnej Sagrady Familie, ktorá svojím zjavom a umeleckým prevedením akoby ani nebola z tohto sveta.

Gaudího príbeh nás hlboko inšpiroval. Náročné detstvo poznačené ťažkou chorobou sa stalo živnou pôdou pre rozvinutie jeho génia a unikátneho spôsobu myslenia. Nikdy nevieme aká hodnota a aké možnosti sú ukryté v balíčkoch, ktoré by sme najradšej reklamovali. Ale sú tam. Semienka požehnania alebo dokonca životného poslania. Ľudia, ktorí ich dokázali uvidieť, môžu byť pre nás svetlom a inšpiráciou.

Pozrite si aj video, ktoré som pre vás v Barcelone natočila, dozviete sa v ňom aj jednu pikošku z Gaudího príbehu:

Páčil sa vám článok? Napíšte mi do komentárov.
Prečítajte si aj moje knihy Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla >>>

spolocnynahlad

Zuzana Koščová
Ahoj, ak sa ešte nepoznáme volám sa Zuzka Koščová a pôvodne som vyštudovala psychológiu, v tomto odbore som pôsobila niekoľko rokov ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. V súčasnosti inšpirujem a pomáham ženám  prostredníctvom tvorby vedených meditácií, online vzdelávania, konferencií a mentoringu. Som autorkou úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity. Na tejto ceste som od roku 2013.