Jedna vec, vďaka ktorej sa stanete magnetom na všetko, čo si prajete

Pred časom som bola už druhýkrát na seminári Cesta priamo s autorkou metódy Brandon Bays. Ak máte niektorí vlastnú skúsenosť, asi si viete predstaviť aký náročný a silný víkend to bol.

Počas jedného procesu mi prišiel veľmi silný “ahá moment”. Tento vhľad hovoril jasnou rečou o tom, že sebaláska, teda schopnosť milovať a prijímať sám seba, správať sa a komunikovať so sebou láskavo, je základným kameňom, z ktorého ako nadstavba vyrastá to ostatné – šťastie, zdravie, hojnosť, úspech, príležitosti, peniaze…

Vo svetle tohto poznania som si povedala, že na seba budem lepšia, ale ako to občas býva, čoraz viac som zabúdala a pred pár týždňami sa dokonca tak zavalila prácou, čo som čoskoro pocítila neblahé následky toho, ako ignorujem svoje potreby. Vyčerpanosť, podráždenosť, zlé sny, menej pocitov šťastia…. Nemá zmysel sa vyhovárať…

Ak chcem iné výsledky, musím niečo robiť inak.

A tak som prijala výzvu – každý deň urobiť minimálne jednú malú láskyplnú vec pre seba úplne vedome, s láskou a s úctou. Aj keby to malo znamenať iba urobiť si polhodinku nerušenú pohodu s bylinkovým čajom, dobrou knihou alebo si od srdca zatancovať na obľúbenú pesničku. Niečo, čokoľvek čo pocítim, že je práve teraz to pravé. Jeden deň to možno bude niečo malé, iný niečo väčšie…

summer-779385_1280

Poznáte to, keď sa naozaj dôkladne venujeme základom a postavíme ich kvalitné, všetko ostatné ide oveľa ľahšie. Podobne vnímam, že keď vnútri v sebe vytvoríme láskyplné výživné podporujúce prostredie, čokoľvek, čo si budeme do života priať, porastie v takom prostredí ľahšie a rýchlejšie.

Niekoľko konkrétnych tipov a nápadov ako na to

  • Občas sa zastavte, zhlboka nadýchnite, dovoľte si byť vedome chvíľku “iba tak” a usmiať sa bez dôvodu.
  • Doprajte si vedome nejaké malé potešenie (čaj, kávu, kvet, ovocnú šťavu, nejakú dobrotu)
  • Pochváľte sa a oceňte svoje kroky vpred, pochváľte sa vždy, keď sa vám podarí vykročiť zo svojej komfortnej zóny, vždy keď sa niečo podarí, ale aj vtedy keď sa snažíte a nevyjde to ideálne. Veď snaha sa cení!
  • Beriete si ten najmenší kúsok koláča? Sadáte si do posledného radu? Všetci ostatní sú dôležitejší a vám stačia zvyšky, nech už ide o čokoľvek? Skúste si dovoliť urobiť to inak!
  • Komunikujte so sebou láskavo. Náš vnútorný dialog býva niekedy veľmi prísny a neláskavý. Skúste sa menej kritizovať, posudzovať, ale viac chváliť, povzbudzovať. Možno sa vám to spočiatku bude zdať cudzie a zvláštne, ale uvidíte ako vám to zlepší život :-)
  • Pýtajte sa “Čo by mi povedal niekto, kto ma skutočne miluje?”… Doprial by mi oddych alebo by mi vynadal, že som dnes neurobila dosť? Občas sa zastavte a pozrite sa, či sami so sebou zaobchádzate ako milujúci človek.

Pridáte sa k výzve?

Páčil sa vám článok? Prečítajte si moje knihy Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla.

spolocnynahlad

Zuzana Koščová
Som spokojná žena, ktorá si žije po svojom a plní si svoje sny. Manželka, dcéra, sestra, šperkárka, psychologička, autorka úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla.     Inšpirujem ľudí žiť krajší farebnejší život a objavovať svoj potenciál. Svoje články píšem najmä na blog www.krajsiden.sk a svoju šperkársku tvorbu prezentujem na www.melly.sk   Môj príbeh si môžete prečítať tu >>>
Komentáre