6 vecí, ktoré zmení napísanie knihy vo vašom živote a biznise

Keď som písala moju prvú knihu, nemala som žiadny špeciálny zámer. Robila som to najmä pre seba s pocitom, že toto je jeden z mojich snov a keby som sa do toho nepustila, raz by ma to zrejme dosť mrzelo. Dúfala som v drobný pasívny príjem, ale po prečítaní niekoľkých skeptických článkov, neboli moji očakávania nijak obrovské.

Napodiv som zistila, že vydanie kníh zmenilo môj život aj podnikanie mnohými spôsobmi (zoznam nie je podľa poradia dôležitosti)

Získala som pasívny príjem

Vynaložila som námahu bez nároku na odmenu, priniesla som ľuďom hodnotu a tak môžem každý mesiac zbierať ovocie tohto minulého úsilia. Časť kníh sa predáva aj bez môjho pričinenia a generuje mi nie síce závratný, ale rozhodne milý pasívny príjem. Aké by to bolo, keby príjem z vašej knižnej tvorby dokázal napríklad zaplatiť vaše pravidelné poplatky za byt alebo za hypotéku?

Zásadne som ovplyvnila život ľudí, ktorých ani nepoznám

Keď vám niekto napíše, že po prečítaní vašich kníh sa mu zmenil život – ten pocit je neopísateľný. Keď píšete a pošlete vaše myšlienky do sveta, je to akoby ste rozsýpali semiačka – nikdy neviete, kde sa semiačko uchytí a vyrastie z neho nádherný strom. V tomto poznaní je pre mňa niečo magické, čo ma asi nikdy neprestane baviť.

SERENDIPITY(1)

Získala som sebadôveru pre ďalšie projekty

Kým som knihy napísala, vydala a kým sa mi podarilo vytvoriť vhodný systém na ich predaj, bola to celkom dobrodružná cesta. Boli aj výzvy, aj únava, aj prekážky… ale napokon som to dala s výsledkami, na ktoré som hrdá (všetky 3 knihy v top 100 na stránkach Martinusu, tisícky spokojných čitateľov). Práve vďaka tomu si dnes viac verím aj pri realizácii iných projektov. Prvý úspech je ten najťažší, každý ďalší vám posvieti na cestu.

Získala som „status experta“

„Status experta“ schválne píšem do úvodzoviek, lebo verím, že táto veličina je dnes preceňovaná a občas nič nie je tak, ako sa zdá. Napriek tomu stále platí, že keď vydáte tlačenú knihu, pre mnohých ľudí je to akési „WOW“. A práve tým získavate vzácny čas a priestor ich osloviť. Je na vás, či im prinesiete skutočnú hodnotu a upevníte sa v pozícii toho kto „vie o čom hovorí“ alebo predostriete prázdnu bublinu, ktorá však skôr či neskôr praskne.

DSC_8936

Získala som nových klientov vo všetkých oblastiach, ktorými sa zaoberám

A dokonca aj v tých oblastiam, ktorými sa nezaoberám! Napríklad pred časom sa ma pokúšali presvedčiť záujemci o osobné konzultácie/psychologické poradenstvo, aby som začala robiť aj túto oblasť a boli ochotní mi zaplatiť za niekoľko sedení vopred, čo ma vcelku prekvapilo. Čítali moje knihy :-) Napísaním knihy odkrývate ľuďom kus seba. Ak s tým, čo cítia rezonujú, často chcú od vás viac – tak ako aj vy od vášho obľúbeného autora, režiséra, reštaurácie apod.

Untitled design(6)

Mám slobodu a životný štýl, ktorý ma baví

Písanie ma fakt baví. Ale možno to poznáte – písanie do šuflíka nie je úplne ono. Dnes, keď vidím hmatateľné výsledky, píšem omnoho viac ako kedysi a prichádza aj oveľa viac inšpirácie. Môžem pracovať doma, na chate, v kaviarni, ale napríklad aj na dovolenke, keď príde zrazu inšpirácia. A doteraz sa pamätám na ten pocit spokojnosti v dvoch konkrétnych situáciách –  keď som v auguste pre zdravotné problémy takmer nepracovala, ale na účte pristálo asi 500 eur iba z predaja kníh – niečo z predaja v kníhkupectvách, niečo som predala cez internet. Semiačka, ktoré som v minulosti zasiala sa o mňa postarali. :-) Tá druhá situácia bola radostnejšia – keď mi na našu dovolenku na Srí Lanke prichádzali mailom vyúčtovania a ja som videla, že knižky sa predávajú aj keď oddychujem a načerpávam nové námety.

Prajete si tiež zmeniť svoj život a podnikanie?
Láka vás napísať knihu? Tu je návod ako na to >>>

IMG_0406

Zuzana Koščová
Ahoj, ak sa ešte nepoznáme volám sa Zuzka Koščová a pôvodne som vyštudovala psychológiu, v tomto odbore som pôsobila niekoľko rokov ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. V súčasnosti inšpirujem a pomáham ženám  prostredníctvom tvorby vedených meditácií, online vzdelávania, konferencií a mentoringu. Som autorkou úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity. Na tejto ceste som od roku 2013.