7 vecí, ktoré zmení napísanie knihy v tvojom živote a biznise

Keď som písala moju prvú knihu, nemala som žiadny špeciálny zámer. Robila som to najmä pre seba s pocitom, že toto je jeden z mojich snov a keby som sa do toho nepustila, raz by ma to zrejme dosť mrzelo. Už niekde okolo dvanástich som totiž pri Anne zo Zeleného domu snívala, že napíšem a vydám knihu :-)

Úprimne?

  • Dúfala som v sebarealizáciu a pocit víťazstva, keď si poviem – wooow, ja som to dokázala!
  • Dúfala som v spokojných možno aj nadšených čitateľov, ktorých kniha inšpiruje uveriť, že „šťastie nie je mýtus“ :-)
  • Dúfala som v drobný pasívny príjem, ale po prečítaní niekoľkých skeptických článkov, neboli moji očakávania nijak obrovské.

Napodiv som zistila, že vydanie kníh zmenilo môj život aj podnikanie mnohými spôsobmi!

Získala som pasívny príjem

Vynaložila som námahu bez nároku na odmenu, priniesla som ľuďom hodnotu a tak môžem každý mesiac zbierať ovocie tohto minulého úsilia. Časť kníh sa predáva aj bez môjho pričinenia a generuje mi nie síce závratný, ale rozhodne milý pasívny príjem. Aké by to bolo, keby príjem z vašej knižnej tvorby dokázal napríklad zaplatiť vaše pravidelné poplatky za byt alebo za hypotéku? 

Krst knihy Rozprestri krídla v Martinuse.

Zásadne som ovplyvnila život ľudí, ktorých ani nepoznám

Keď vám niekto napíše, že po prečítaní vašich kníh sa mu zmenil život – ten pocit je neopísateľný. Keď píšete a pošlete vaše myšlienky do sveta, je to akoby ste rozsýpali semiačka – nikdy neviete, kde sa semiačko uchytí a vyrastie z neho nádherný strom. V tomto poznaní je pre mňa niečo magické, čo ma asi nikdy neprestane baviť.

Nedávno som mala konzultáciu k napísaniu knihy s Jankou, ktorú vnímam naozaj za tie roky ako svoju VIP klientku. Janka má úžasnú víziu, ktorú chce sprostredkovať ženám, predovšetkým mamám. Založila projekt Premeny mamy – Lotus woman. A viete čo? Keď som sa s ňou rozprávala, cítila som neuveriteľné zimomriavky, lebo VIEM, že jej kniha dokáže zmeniť život tisíckam žien, ich rodinám a aj ďalším generáciám, ktoré prídu po nich – lebo si prestanú prenášať so sebou veľa bolesti a programov zlyhania…

Niekedy sa cítime malí a občas možno aj bezmocní – malá kvapka vo veľkom oceáne. A pritom máme nádherné možnosti šíriť to, čomu veríme, tvoriť a byť OBROVSKÝM PRÍNOSOM!

Krst knihy Tajomstvo ženskej prosperity na konferencii Umenie byť ženou.

Získala som nových klientov vo všetkých oblastiach, ktorými sa zaoberám

A dokonca aj v tých oblastiam, ktorými sa nezaoberám!

Napríklad pred niekoľkými rokmi sa ma pokúšali presvedčiť viacerí záujemci o psychologické poradenstvo, aby som začala robiť aj túto oblasť a boli ochotní mi zaplatiť za niekoľko sedení vopred, čo ma vcelku prekvapilo. Čítali moje knihy :-)

Vždy znova som vďačná a dojatá, keď ľudia z môjho blogu a prostredníctvom kníhy objavia moje meditácie a aj zdanlivo nesúvisiace oblasti – ručne vyrábané šperky či obrazy. A nakupujú na základe sympatií a rezonancie.

Napísaním knihy odkrývate ľuďom kus seba. Ak s tým, čo cítia rezonujú, často chcú od vás viac – tak ako aj vy od vášho obľúbeného autora, režiséra, reštaurácie apod.

Za tie roky som sa naučila, že kniha je (okrem svojho hlavného zmyslu) aj nádherný marketingový nástroj, ktorý k vám láskavo a nenásilne privedie vašich ideánych, napojených, rezonujúcich klientov.

Prvá várka čerstvo vytlačených voňavých kníh Tajomstvo ženskej prosperity.

Získala som sebadôveru pre ďalšie projekty

Kým som knihy napísala, vydala a kým sa mi podarilo vytvoriť vhodný systém na ich predaj, bola to celkom dobrodružná cesta. Boli aj výzvy, aj únava, aj prekážky… ale napokon som to dala s výsledkami, na ktoré som hrdá (všetky 3 knihy v top 100 na stránkach Martinusu, tisícky spokojných čitateľov). Práve vďaka tomu si dnes viac verím aj pri realizácii iných projektov. Prvý úspech je ten najťažší, každý ďalší vám posvieti na cestu.

Mám kopec krásnych spomienok na svoje „knižné turné“ po slovenských Martinusoch :-)

Získala som „status experta“

„Status experta“ schválne píšem do úvodzoviek, lebo verím, že táto veličina je dnes preceňovaná a občas nič nie je tak, ako sa zdá. Napriek tomu stále platí, že keď vydáte tlačenú knihu, pre mnohých ľudí je to akési „WOW“. A práve tým získavate vzácny čas a priestor ich osloviť. Je na vás, či im prinesiete skutočnú hodnotu a upevníte sa v pozícii toho kto „vie o čom hovorí“ alebo predostriete prázdnu bublinu, ktorá však skôr či neskôr praskne.

Ak sa zaoberáte koučingom, poradenstvom v akejkoľvek oblasti či online podnikaním – a prieči sa vám obvolávať ľudí a posielať správy na „studené kontakty“ (čo teda podľa mňa aj tak 99% ľudí odradí), kniha je jemným, láskavým a „neslizkým“ spôsobom ako sa dostať do klientovho srdca.

Moje knihy na krásnej konferencii RealWoman Fórum!

Mám slobodu a životný štýl, ktorý ma baví

Písanie ma fakt baví. Ale možno to poznáte – písanie do šuflíka nie je úplne ono. Dnes, keď vidím hmatateľné výsledky, píšem omnoho viac ako kedysi a prichádza aj oveľa viac inšpirácie. Môžem pracovať doma, na chate, v kaviarni, ale napríklad aj na dovolenke, keď príde zrazu inšpirácia.

Akonáhle som si vytvorila spokojné publikum, mám oveľa väčšiu motiváciu do tvorenia. Viem, že všetko, čo vytvorím, si nájde svojich príjemcov. 

Je veľa situácií, v ktorých som poďakovala svojmu mladšiemu JA za to, že kedysi urobilo ten odvážny krok a napísalo knihu. Podelím sa s vami napríklad o dve konkrétne chvíle –  keď som potratila a dávala sa psychicky a fyzicky asi mesiac dokopy, bolo veľmi podporujúce vidieť, že na seba nemusím tlačiť – na účte nám totiž pristálo 500 eur iba z predaja kníh – niečo z predaja v kníhkupectvách, niečo som predala cez internet. Semiačka, ktoré som v minulosti zasiala sa o mňa postarali. :-) Tá druhá situácia bola oveľa radostnejšia – keď mi na našu dovolenku na Srí Lanke prichádzali mailom vyúčtovania a ja som videla, že knižky sa predávajú aj keď oddychujem a načerpávam novú inšpiráciu!

Na Srí Lanke sme strávili dva týždne. Knižky sa medzitým stále predávali.

Drieme vo vás túžba napísať a vydať knihu?
Prajete si tiež zmeniť svoj život a podnikanie?

Nechajte sa previesť celým procesom. 
Do konca februára mám pre vás špeciálny zľavový kupón na 10 eur – pri objednávke zadajte MARECMESIACKNIHY.
Zistite viac a uplatnite si kupón na tejto stránke >>>

Zuzana Koščová
Ahoj, ak sa ešte nepoznáme volám sa Zuzka Koščová a pôvodne som vyštudovala psychológiu, v tomto odbore som pôsobila niekoľko rokov ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. V súčasnosti inšpirujem a pomáham ženám  prostredníctvom tvorby vedených meditácií, online vzdelávania, konferencií a mentoringu. Som autorkou úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity. Na tejto ceste som od roku 2013.