Ako mi moja intuícia zachránila život

Ak teraz čakáte dramatickú historku o tom, ako intenzívny tajomný pocit zabránil, aby som nastúpila do lode, ktorá sa neskôr potopila, asi vás sklamem. Ak mi intuícia zachránila zachránila život v zmysle zachovania telesnej schránky napríklad tým, že ma ochránila pred autonehodou, je to možné, ale neviem o tom.

Dnes vám chcem povedať o tom, ako mi intuícia zachránila ten druh života, ktorý aktuálne žijem a mám rada… A to dokonca niekoľkokrát.

Už vo svojej prvej knihe Šťastie nie je mýtus píšem o tom, ako som sa vzdala miesta na akademickej pôde s výhľadom na sľubnú kariéru, aby som prosím pekne vyrábala náušnice z korálok. Doteraz vidím pred očami seba ako sedím za kuchynským stolom s perom popísanou A4 a vysvetľujem rodičom svoj “podnikateľský zámer”. Ak tipujete, že okolie nebolo z mojich vtedajších rozhodnutí úplne nadšené, tipujete správne :-)

Foto: Danka Koreňová

Toto rozhodnutie však odklonilo môj život od možných zamestnaní, v ktorých by som sa trápila (dnes už viem, že ten tichý hlások opakujúci “nie, nie, nie” bola moja prirodzenosť, ktorá sa snažila dostať k slovu a presne vedela, že na niektoré práce sa jednoducho nehodí) smerom k tvorbe, ktorú milujem, sklárskej piecke a rastu v šperkárskej oblasti a tiež k vzácnym ľuďom, ktorých som stretla práve v “handmade svete”.

Ale to nebolo jediný raz…

Keď som mala ťažké obdobie, ten vnútorný kompas ma doviedol ku knihe, ktorá mi pootvorila cestu von zo smútkov a ďalej mi našepkával, že to dám a že si vytvorím život, aký budem chcieť…

Neskôr sa volanie ozvalo znova. Doslova ma prenasledovali myšlienky na to, že mám písať. Že sa mám deliť o svoje zážitky a skúsenosti na ceste osobnostného rastu. Trvalo istý čas, kým som toto volanie začala počúvať… a s odstupom času vidím, kam ma doviedlo. Ku skvelej komunite čitateľov, k napísaniu dvoch kníhich vydaniu, k získaniu nových priateľstiev a spoluprác, k radostnejšiemu žitiu a splneniu mnohých snov…

knihaSNM

Náš vnútorný kompas funguje perfektne. Bohužiaľ ho máme občas zanesený vrstvou prachu a jeho odkaz je nejasný, zmätený, zahlmlený. Občas nás nabáda robiť šialené nelogické veci, ktorých sa bojíme. Nebojme sa pýtať a hľadať odpovede – vo svojom vnútri, v hĺbke duše či u vyššej moci. Keď si nie sme istí, pýtajme si ďalšie signály a jasnejšie indície…

Lebo nasledovanie intuície nám skutočne dokáže zachrániť život a to v mnohých smeroch.

Páčil sa vám článok? Siahnite po mojich knihách Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla >>>

Túžite napísať a vydať knihu? Návod ako na to nájdete tu >>>

Zuzana Koščová
Ahoj, ak sa ešte nepoznáme volám sa Zuzka Koščová a pôvodne som vyštudovala psychológiu, v tomto odbore som pôsobila niekoľko rokov ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. V súčasnosti inšpirujem a pomáham ženám  prostredníctvom tvorby vedených meditácií, online vzdelávania, konferencií a mentoringu. Som autorkou úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity. Na tejto ceste som od roku 2013.