Nech sa ti splní, o čom snívaš! Alebo radšej nie?

Možno ste už počuli o tom, že o čom dokážete snívať, to sa dokáže aj splniť. Možno ste už počuli veľa aj o tom, ako si správne priať a možno sa vám už veľa takých snov a prianí splnilo.

Ale možno sa vám stalo aj niečo podobné ako mne. Občas bol splnený sen tou najkrajšou odmenou a úžasným WOW. Pri mojich cestovateľských snoch mávam doteraz obrovský pocit šťastia a vďačnosti, keď si spomeniem ako sa plnili a koľko zázračných okamihov nám priniesli.

Ale občas ste možno o niečom snívali, no keď sa to splnilo, nebolo to vôbec „ono“. Dokonca občas to možno bolo úplne odveci.  Buď veci nedopadli tak, ako ste si predstavovali alebo aj dopadli, ale váš vnútorný pocit bol následne akýsi nemastný-neslaný.

A tak ste možno začali premýšľať – prináša mi to plnenie snov naozaj šťastie? Nie je to len hra ega, ktoré nám ponúka najrôznejšie lákadlá tejto doby? Ukazuje nám, čo všetko by sme ešte mohli zažiť, vyskúšať, mať, dosiahnuť… ale ako do toho zapadá to naše šťastie?

Ako odlíšime sen, ktorý je ako fatamorgána na púšti od toho, ktorý nás skutočne poteší a zlepší kvalitu nášho života? Ako odlíšiť skutočné volanie našej duše od hry ega, ktoré nikdy nemá dosť?

Nejaký čas som práve nad tým uvažovala a riešila to vo svojom živote. Áno, je veľmi užitočné, byť k sebe úprimný, ponoriť sa do seba a pri formulácii snov vychádzať z tejto hĺbky, zo skutočného seba-poznania. Ale prišla som na to, že nech som bola k sebe akokoľvek úprimná, vždy sa objavil sen, z ktorého sa nakoniec vykľula nejaká porucha, sklamanie alebo nejasný pocit, že takto to byť nemalo. Alebo malo? Pretože časom som prišla k poznaniu, že práve tieto „nepodarené“ sny ma veľmi posunuli vpred. Boli cennou školou poznania samej seba. Poznania toho, čo chcem a čo nechcem. Poznania toho, čo ma robí a čo nerobí šťastnou. Už som sa tým snom nemusela zaoberať. Už som sa nemusela pýtať a premýšľať, aké by to bolo. Mohla som ísť ďalej, vedomejšia a múdrejšia.

Každý sen nás učí veľa o nás samých. Pomáha nám ROZLIŠOVAŤ. Čo je dôležité a čo nie. Čo je dobré a čo len dobre vyzerá. Čo je to pravé pre nás a čo pre niekoho iného. Každý sen, ktorý „nedopadne“ nám pomáha odpútať sa a zameriavať pozornosť zmysluplnejším smerom.

Počuli ste už pri manifestácii snov o tomto prirovnaní? Vraj si máme predstaviť život ako katalóg objednávkovej služby a vybrať si z nej čokoľvek, čo sa nám naozaj páči. Veci, zážitky… poznáte to. A vesmír nám to doručí. Viac-menej úspešne, podľa miery našej dôvery a správne zvolených krokov… to asi poznáte tiež.  Sadla vám vždy každá vec, ktorú ste si týmto spôsobom z katalógu objednali? Alebo to niekedy bolo tak, že sa vám skôr páčila na niekom inom, ale potom to „nebolo ono“?

Je to skrátka normálne. :-)

Poďme byť vďační za každý náš zhmotnený sen. Aj ten, z ktorého sme nadšení, aj za ten, ktorý nás skôr vycvičí ako poteší.

A ešte jedna dôležitá vec – nechajme si v živote priestor aj na tie veci, ktoré si nedokážeme predstaviť alebo nevieme, že si ich máme priať :-) Občas nám život prináša nečakané odmeny, drobné aj väčšie okamihy šťastia, ktoré ani nečakáme. Také, ktoré na visionboardoch ani v zošitkoch snov poznačené nemáme. Jednoducho prídu a ukážu nám, že život stojí za to žiť tak, ako prichádza.

Takže nezabudnite – keď nejaký sen príde ako lekcia, niekde za rohom číha nečakaný okamih za odmenu. Je na nás, či ho uvidíme :-)

Toto je časť mojej kroniky splnených snov. Chcete vedieť, ktoré z týchto snov boli za odmenu a ktoré dobrá škola? O svoje zážitky a skúsenosti sa s vami podelím na inšpiratívno-meditačnom večere „Plním si sny“ >>>

Páčil sa vám článok? O čom snívate vy? Napíšte mi do komentárov.

Zuzana Koščová
Ahoj, ak sa ešte nepoznáme volám sa Zuzka Koščová a pôvodne som vyštudovala psychológiu, v tomto odbore som pôsobila niekoľko rokov ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. V súčasnosti inšpirujem a pomáham ženám  prostredníctvom tvorby vedených meditácií, online vzdelávania, konferencií a mentoringu. Som autorkou úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity. Na tejto ceste som od roku 2013.