Radosti a lekcie roku 2015

Ku koncu starého a začiatku nového roka sa roztrhne vrece s článkami blogerov, ktorí bilancujú čo všetko zažili a otvárajú sa novému začiatku. Fakt chcem o tom písať aj ja? ÁNO! Na jednej strane tie články veľmi rada čítam, väčšinou sú príjemné, osobné, jednoducho z nich cítiť človečinu a pomáhajú mi vidieť veci v novom svetle. A rada k nich prispejem svojou troškou a utriedim si tak myšlienky. Odporúčam toto zastavenie sa každému.

Za čo som v roku 2015 obzvlášť vďačná?

 • Položili sme napriek mnohých prekážkam solídne základy nášmu snu o novom, krajšom, väčšom bývaní, kde si založíme rodinu a kde sa zmestí aj môj ateliér (s nielen sklárskou, ale aj keramickou pecou!)
 • Okruh mojich čitateľov vzrástol za uplynulý rok osemnásobne
 • Zrodil sa nový projekt Tajomstvo ženskej prosperity a spolu s ním obohacujúca spolupráca so Stankou Sobolovou. Tisícky žien sme potešili Meditáciou hojnosti zdarma a našou novou knižkou Tajomstvo ženskej prosperity

SERENDIPITY(1)

 • Užili sme si letný oddych v v krásnom luxusnom hoteli (na ten hotel som pozerala už na jar, ale stál čiastku, ktorú sa nám za daných okolností nezdalo múdre vynaložiť za dovolenku a tak som len povedala – v správnom čase sem pôjdeme. Správny čas nastal iba o pár mesiacov neskôr, keď na mňa zrazu vyskočil pobyt zlacnený na štvrtinu pôvodnej sumy :-D )
 • V prvej polovici roka som sa zúčastnila fantastických seminárov Cesta a ponorila sa do hlbín svojej duše. Boli to absolútne jedinečné neprenosné zážitky, ktoré ma významne posunuli.
 • Prekonala som bariéru investovať aj do finančne náročnejšieho vzdelávania a pochopila som, akým spôsobom sa dokážem rozvíjať rýchlejšie a dynamickejšie.
 • Dokončila som svoj dlho rozpracovaný vzdelávací e-book Ako napísať, vydať a propagovať knihu, ktorý si už našiel svojich spokojných čitateľov.

12191548_1099615406716901_1050366271078625870_n

 • Počas celého roka som dostala veľa krásnych osobných mailov, reakcií čitateľov na knihy a články… potešili, zahriali pri srdci, z niektorých vošla slza do oka. Priznávam, že na všetky som ešte neodpísala, ale počas týchto sviatkov to napravím, sľubujem. Pretože vás, bytosti na druhej strane knižiek a obrazoviek, mám naozaj rada.
 • Som vďačná za môjho muža a ďalších ľudí v mojom živote – za priateľov, radcov, učiteľov, za váš čas, lásku, úprimnosť, humor, spoločné špeciálne chvíle… Poznáte ten výrok z Doby ľadovej “Rodina, přátelé, jedovatý plazy….” ? Tak za vás všetkých som vďačná!

Čo som sa naučila?

 • Že uvoľnenie je niekedy viac ako snaha (už to len pravidelne a efektívne zavádzať do praxe)
 • Že to, čo si prajeme a vysnívame nemusí byť nevyhnutne “to naše”, čo nás skutočne urobí šťastnými… ale ako sa hovorí – neskúsiš, nevieš.
 • Že nie je vôbec ťažké odbočiť z cesty, nechať sa pohltiť tým, čo nie je dôležité, “zabudnúť” na podstatu a vesmírna práčka nás potom pekne preperie, aby sme sa spamätali…
 • Pripomenula som si, že to, čo vyzerá na prvý pohľad ako “nepriazeň osudu”, môže v skutočnosti byť naše “vyššie dobro” alebo v sebe obsahovať cenné lekcie, ktoré sa potrebujeme naučiť

bakeshop

Priatelia, prajem nám všetkým nádherný rok 2016, nech je tým najlepším rokom doteraz. A nech sa tak stane!

Páčia sa Vám moje články? Prečítajte si moje knihy Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla alebo Tajomstvo ženskej prosperity >>>

Zuzana Koščová
Ahoj, ak sa ešte nepoznáme volám sa Zuzka Koščová a pôvodne som vyštudovala psychológiu, v tomto odbore som pôsobila niekoľko rokov ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. V súčasnosti inšpirujem a pomáham ženám  prostredníctvom tvorby vedených meditácií, online vzdelávania, konferencií a mentoringu. Som autorkou úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity. Na tejto ceste som od roku 2013.