Zamiluj sa do svojich slabostí a objav v nich poklad!

Som šedá myška a fakt sa mi to páči! Vážne… Pred pár rokmi som písala článok o tom, že už viac nechcem byť šedá myš, nevideľná bytosť, ktorú si nikto nepamätá ani 5 minút po zoznámení a ktorú pravidelne ignoruje alebo rovno pricvikne fotobunka. Túžila som zažiariť, realizovať svoje poslanie a prinášať ho svetu. Mať hlas. Byť vidieť.

Niekoľko rokov som na sebe pracovala, plnila si sny, s radosťou som tvorila svoj život, písala knihy, blog, nosila farebné oblečenie a získala tisícky čitateľov. Ale ONA tam stále bola! Šedá myš sa podchvíľou objavila a mne sa to nepáčilo. Akoby sa mi občas vysmievala, na čo sa to hrám. Až raz som náhle pochopila, že mi slúži. Že je tu pre moje vlastné dobro. Že keď odpoviem na množstvo otázok, keď skončím vysielanie webinára pre stovky účastníkov, keď odídem z besedy – je pre moju introvertnú povahu neskutočne príjemné stúliť sa do svojej ulity a zneviditeľniť sa. Nie je to slabina. Je to prínos.


img_0851

Dnes ju mám naozaj rada. Prináša do môjho života neoceniteľný pokoj. Rovnováhu. Keď vládla sama a tvárila sa, že je tá jediná obyvateľka môjho vnútra, nebolo to ono. Keď som s ňou bojovala, tiež to nebolo ono. A potom sa stala mojou priateľkou… a v mojom vnútri je to teraz farebné a mnohoraké.

Viem, že dokážem žiariť – keď sa pre to rozhodnem.

Mám svoj hlas – keď si to sama zvolím.

Mám svoj pokoj a nie je ma vidieť – keď mi je to príjemné.

tajomstvoprosperitybaii_2016_59


Podobne som sa spriatelila so svojou tvrdohlavosťou. Pochopila som, že nie je vzpurný škriatok, ktorý komplikuje každý vzťah, ale cenný pomocník.
Pretože jej druhou stranou je húževnatosť. Viete, ako som dopísala každú z mojich kníh do konca, doviedla ich na pulty kníhkupectiev a do knižných rebríčkov? Kde sa končilo číre nadšenie, kde nastúpila vytrvalosť a kde štafetu prebrala tvrdohlavosť? Nepoviem vám ktorá z týchto vlastností nastúpila kedy, lebo to sama neviem. Lebo hranice splývali a aj zdanlivé slabosti pomáhali dokončiť dielo.

Máte to podobne? Cítite niektoré svoje vlastnosti ako svoje slabé miesta, ale nedokážete sa ich zbaviť? Pozrite sa im na zúbok!

V čom vám pomáhajú?

Ako vám slúžia?

Ako by sa dali v živote využiť?

A dajte im šancu stať sa vašimi priateľmi!

Páčil sa vám článok? Napíšte mi do komentárov a prečítajte si aj moje knihy Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla >>>

Knihu Tajomstvo ženskej prosperity, ktorej som spoluautorkou preskúmate na tejto stránke >>>

spolocnynahlad

Zuzana Koščová
Ahoj, ak sa ešte nepoznáme volám sa Zuzka Koščová a pôvodne som vyštudovala psychológiu, v tomto odbore som pôsobila niekoľko rokov ako dobrovoľníčka. Nasledovala som svoje srdce a intuíciu a pustila sa do tvorby autorských šperkov, ktorým sa profesionálne venujem už 12 rokov. V súčasnosti inšpirujem a pomáham ženám  prostredníctvom tvorby vedených meditácií, online vzdelávania, konferencií a mentoringu. Som autorkou úspešných kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorkou knihy Tajomstvo ženskej prosperity. Na tejto ceste som od roku 2013.